UEFA Avrupa Ligi kuraları çekildi: Fenerbahçe, Osmanlıspor ve Başakşehir'in rakipleri...

UEFA Avrupa Ligi play-off eleme kuraları bugün çekildi. Türkiye temsilcileri Fenerbahçe, Osmanlıspor ve Başakşehir ile Azerbaycan temsilcilerimiz FC Karabağ ile Qabala ve Kazakistan temsilcimiz Astana'nın rakipleri belli oldu

Futbol.net.tr

Avrupa Ligi'nde rakiplerimiz belli oldu

İsviçre'nin Nyon kenti UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleşen kura çekimi sonucu Fenerbahçe, İsviçre ekibi Grasshopers ile eşleşirken, Osmanlıspor Danimarka ekibi Midtjylland ve Başakşehir ise Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk  takımı ile eşleşti

Fenerbahçe ve Başakşehir 18 Ağustos'ta ilk maçlarına evlerinde çıkarken, Osmanlıspor deplasmana gidecek.

Azerbaycan'daki temsilcilerimizden FC Karabağ, İsveç'in IFK Göteborg takımıyla ve Qabala da Slavenya'nın Maribor takımıyla eşleşti.

Başakşehir'e dişli rakip

Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı Mircea Lucesu'nun 11 yıl çalıştırıp bu sezon ayrıldığı, 2009 da UEFA Avrupa Ligi kupasını kazanan ve UEFA Süper Kupa finalisti olan ve en son 2016 yılında Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayan Shakhtar Donetsk ile karşılaşacak olan Başakşehir'i zorlu maç bekliyor.

Temsilcilerimiz bu karşılaşmaları geçerse gruplara kalacak.

Fenerbahçe mutlu dönmek istiyor

UEFA şampiyonlar ligi ön eleme turunda Monaco ile karşılaşan Fenerbahçe, Evinde aldığı avantajı deplasmanda sürdüremedi. Şampiyonlar liginde gruplara kalamadan elenen Fenerbahçe, Avrupa Ligi'nde final oynamak istiyor. 

İşte UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turundaki eşleşmeler şöyle

Astana (Kazakistan) - BATE (Belarus)
Midtjylland (Danimarka) - OSMANLISPOR (TÜRKİYE)
Lokomotif Zagreb (Hırvatistan) - Genk (Belçika)
Dinamo Tiflis (Gürcistan) - PAOK (Yunanistan)
Beitar Jerusalem (İsrail) - Saint Etienne (Fransa)
Maribor (Slovenya) - Qabala (Azerbaycan)
Astra (Romanya) - West Ham United (İngiltere)
Brondby (Danimarka) - Panathinaikos (Yunanistan)
Gent (Belçika) - Shkendija (Makedonya)
SonderjyskE (Danimarka) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
Göteborg (İsveç) - Karabağ (Azerbaycan)
Arouca (Portekiz) - Olympiakos (Yunanistan)
Trencin (Slovakya) - Rapid Wien (Avusturya)
AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)
Austria Wien (Avusturya) - Rosenborg (Norveç)
Vojvodina (Sırbistan) - AZ Alkmaar (Hollanda)
Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Anderlecht (Belçika)
FENERBAHÇE (TÜRKİYE) - Grasshoppers (İsviçre)
Krasnodar (Rusya) - Partizani (Arnavutluk)
MEDIPOL BAŞAKŞEHİR (TÜRKİYE) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna)
Sassuolo (İtalya) - Kızılyıldız (Sırbistan)
Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Hajduk Split (Hırvatistan)

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar