Şenol Güneş: Kötü zeminde kötü futbol oynayarak kazanmayı doğru bulmuyorum

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Şenol Güneş, Osmanlıspor'u 3-2 mağlup ettikleri maçta saha zemininin çok kötü olduğunu belirterek, "Kötü zeminde kötü futbol oynayarak kazanmayı doğru bulmuyorum" dedi.

Futbol.net.tr

Şenol Güneş: Kötü zeminde kötü futbol oynayarak kazanmayı doğru bulmuyorum

Osmanlıspor'u 3-2 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş'ın teknik direktörü Güneş, "Bugün kazanmamız gereken bir maçtı. Yediğimiz goller oldu, geriye düştük. Daha sonra beraberlikleri yakaladık ve en sonunda da son dakikada attığımız golle 3-2 kazandık. Futbol adına konuşmak için önce tesisten başlamak lazım. Maç sahaları gördüğünüz gibi. Tabii buz olabilir, soğuk olabilir, ama bu kadar kötü bir zeminde yalnız bize değil, ev sahibi Osmanlıspor'a da yazık oluyor. Onlar da zaten kendi sahasında bir maç dışında kazanamadı. Kötü zeminde kötü futbol oynayarak kazanmayı doğru bulmuyorum. Bugün biz 3 puan aldık, sevinçliyiz. Onun dışında hiçbir oyuncumu da oyun olarak eleştirmek istemiyorum, çünkü sahaya adapte olamadılar. Niyet olarak kazanma hırsı vardı, o da önemliydi. Bizim için zor bir puandı, 3 puanla geçtik. 50 sene önceki anlayışın hala devam ettiğini görüyorum. Bu kötü zeminde rakiplerle aynı, eşit hizaya gelmek, kenardaki top toplayıcıları zaman geçirip oynatmak; artık geçti bu devirler. Bunları kim yapıyorsa cezaları ağır olsun. Çocuklarımızı da kötü eğitiyoruz. Daha güzel futbol oynanabilmesi için tesislerin ve anlayışın değişmesi gerekiyor. Bugün biz kazandık. Biz bugün kaybedebilirdik de. Akhisar maçını kaybettik. Futbol böyle bir oyun, ama bugün 3 puan almak bu şartlar altında sevindirici."


Şenol Güneş, saha zeminiyle ilgili eleştirilerini şöyle sürdürdü:


"Geçen sene çim sahada güzel sahada oynanıyordu. Bugünkü sahanın zemini eğer siz seviyorsanız size hayırlı olsun. Çok kötü bir zemin. Sadece buzla ilgili değil. Zemin zaten bozuk. 3. ligde böyle sahalar bulamazsınız. Ben olsam bu takımı lige almam. Federasyonun buna yaptırım yapması gerekiyor. Oyuncu giremiyor, dönüş yapamıyor, sakatlanacak diye korkuyor. Yazık, günah. Oyunculara bu kadar paralar veriliyor. Zemin iyi değilse neden transfer yaptırıyoruz. Geçen seneki sahayla bu saha bir değil."


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın, Mario Gomez için "Bu takımın çimentosu" şeklindeki ifadesinin hatırlatılmasının ardından sorulan, "Size göre Sosa bu takımın neyi olabilir" sorusuna da Güneş, "Çimento ve diğer konular inşaat konusu. Bizim futbolcuların hepsi değerli ve önemli" yanıtını verdi.
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar