Gaziantepspor, Holanda kampında fırtınaya yakalandı

Gaziantepspor, ikinci etap kampı için geldiği Hollanda'nın Arnhem kentinde çalışmalarını sürdüren kırmızı-siyahlı ekip, konakladığı Avegoor Oteli'ndeki antrenmanda fırtınaya yakalandı..

Futbol.net.tr

Gaziantepspor fırtınaya yakalandı

Kapalı bir hava ve şiddetli rüzgarın sağanak yağışla birlikte etkili olduğu Arnhem'in Ellecom kasabasında, ağaçların devrilmesi üzerine, futbolcular antrenmanı salonda tamamladı.

Şiddetli rüzgarın etkisiyle yaklaşık 100 yıllık olduğu belirtilen ağaçlar da şans eseri otelin bahçesine devrildi.

Olayda yaralanan kimsenin olmadığı belirtildi. Futbolcular, ağaçların üzerine yıldırım düştüğünü, büyük bir gürültüyle devrilen ağacın da köküyle birlikte bahçeye devrildiğini, şans eseri kimsenin yaralanmadığını söylediler.

Ayrıca, fırtınanın etkisiyle devrilen ağaçlar antrenman sahasında maddi hasara yol açtı. Kale direkleri ve sahanın bir bölümü, devrilen ağaçlar nedeniyle kullanılamaz hale geldi.

Otel görevlileri, çalışma yaparak sahayı kapatan ağaçları temizledi. Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, çalışmaların fırtınalı bir havada başladığını, ancak takımın her türlü hava koşullarını alışık olması gerektiğini belirterek, "Çalışmalarımız çok olumlu gidiyor. Futbolcularımız buraya kısa sürede uyum sağladı. Çok geniş bir kadroyla çalışıyorum. Her şey şu anda yolunda. Formayı almak çok zor olacak. Yeni sezonda çok farklı bir Gaziantepspor izleteceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim" diye konuştu.

Gaziantepspor, 17 Temmuz Cumartesi günü RBC Roosendaal takımıyla ilk hazırlık maçını oynayacak.
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar