Arda Turan resmen Barcelona'da: 5 yıllık anlaşma tamam

Atletico Madrid'de forma giyen Milli futbolcu Arda Turan, dünya devi Barcelona'ya transfer oldu. Katalan kulübü Arda'nın transferini resmi twitter hesabından ‘Hoş geldin' yazarak duyurdu.

Futbol.net.tr

Arda Barcelona'da!

Dünya devi Katalan ekibi, iki kulübün transfer için anlaşmaya vardığını internet sitesinden ve twitter hesabından açıkladı. 

Anlaşmada FC Barcelona'nın Arda Turan'ı 20 Temmuz'a kadar Atletico'ya tekrar verebileceğini ifade edildi. Nedeni ise Barcelona'daki başkanlık seçimleri. 

Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut, bonservis bedelinin 41 milyon euro olduğunu ve sözleşmenin beş yıllık olduğunu söyledi. Bulut, Chelsea ile hiç görüşmediklerini Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique'nin çok istediğini ve bu yüzden hızlı gerçekleştiğini ifade etti. Bulut, Arda'nın Ocak'a kadar Barcelona'da transfer yasağı nedeniyle oynayamayacağını da ekledi.

Barcelona'dan yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle;

"Teknik direktör Luis Enrique'nin isteği ve Teknik Kurul'un FC Barcelona'ya geçebileceği konusunda olumlu görüşleri İdari Kurul'a geçtiğimiz hafta ulaşmıştır. Kurul, aylar önce başlatılan görüşmelerin ardından, oyuncu ve Atletico Madrid'e anlaşma olduğunu görerek, sözkonusu işlemi incelemiştir. Varolan bilgileri inceleyen komisyon, işlemi olumlu karşılamıştır.

Bu durum seçim işlemi içinde geçici olarak yapıldığı için, İdari Kurul kendisine verilen ve Kulüp Tüzüğü'nde de belirtildiği gibi, "kulübün normal işleyişi ve çıkarlarının korunması için gerekli ve temel eylemlerle sınırlandırılan" yetkilerini kullanarak, teknik direktör ve teknik komitenin istediği oyuncuların alımlarına dair işlemlerin gerçekleştirilmesine, aynı zamanda, bu işlemin son onayının gelecek Yönetim Kurulu'na bırakılmasına karar verilmiştir.

Kulübün çıkarlarının korunması ve son kararın seçilecek başkana bırakılması prensiplerinin uzlaştırılması için, oyuncunun transferi için fırsatın da ilerleyen zamanlarda kaybolmaması için, FC Barcelona Atletico Madrid kulübüyle Arda Turan'ın gelecek 5 sezon için, 34 milyon sabit ücret ve 7 milyon da değişken ücretler karşılığında transferi için anlaşmaya varmıştır.

Transfer anlaşması oyuncunun Atletico Madrid'e satışının transferin sabit ücretin yüzde 10 eksiği karşılığında gerçekleşmesi için bir seçenek de bulundurmaktadır. Bu seçencek FC Barcelona tarafından, 20 Temmuz saat 24'e kadar, bir sonraki Yönetim Kurulu'nun istemesi hâlinde, uygulanabilecektir.

Bu anlaşma İdari Kurul tarafından oy birliği ile onaylanmıştır.

İdari Kurul, işlemin bu haliyle kulübün çıkarlarını korumaya ve 18 temmuz'da yapılacak seçim sonucu seçilecek olan başkanın kararına saygı gösterme prensiplerini taşıdığı kanaatindedir."

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar