Türkiye A Milli Futbol takımı, Rusya ile karşılaşacak, maç Antalya'da oynanacak

Türkiye-Rusya ilişkilerinde futbol katkısı... A Milli Futbol Takımı, FIFA Dünya Kupası 2018 Elemeleri'nde oynayacağı Hırvatistan maçı öncesi 31 Ağustos'ta Rusya ile karşılaşacak.

Futbol.net.tr

Milli Takım, Rusya ile karşılaşacak

Geçen yıl Kasım ayında Türk Hava sahasını ihlal Rus Savaş uçağıının düşürülmesinden sonra başlıyan iki ülke arasındaki gerginlik, Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmen özür dilemesiyle tekrar normalleşmeye doğru dönmeye başlamıştı. 9 Ağustos'ta Rusya'ya resmi ziyarete gidecek Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek. Bunun öncesinde bir hamle de futbolda geldi. İki ülke A Milli Takımları Antalya'da karşı karşıya gelecek.

FIFA Dünya Kupası'na 2018 yılında evsahipliği yapacak olan Rusya ile Antalya'da oynanacak müsabakanın başlama saati önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Rusya ile tarihte 17 kez karşı karşıya geldi. Bunların 15'i Sovyetler Birliği'ne, 2 müsabaka Rusya'ya karşı oynandı.

A Milli Takım'ın 3 galibiyet aldığı bu karşılaşmalarda Rusya sahadan 14 kez galibiyetle ayrıldı. İki ülke en son 22 Nisan 1998'de Moskova'da karşı karşıya gelmiş ve Rusya sahadan 1-0 galibiyetle ayrılmıştı. Ayrıca; A Milli Takım, 31 Ağustos'taki rakibi Rusya'yı en son 20.04.1994'te Bursa'da oynanan hazırlık maçında konuk etmişti. Böylelikle; A Milli Takım, yaklaşık 22 sene sonra Rusya'yı kendi evinde ağırlamış olacak.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar